24 березня відзначається Всесвітній день боротьби із туберкульозом.
Туберкульоз є основною причиною смертності серед людей, які живуть з ВІЛ: за оцінками, у 2019 році 208 000 ЛЖВ померли від цього недугу. Через імідж “хвороби бідних та безхатченків” і табуйованість, туберкульоз досі окутують численні небезпечні міфи. Отже, розвінчуємо найпоширеніші з них.
Міф 1. Туберкульоз - хвороба людей з неправильним способом життя.
Насправді: За певних умов ризик захворіти збільшується. На туберкульоз частіше хворіють безробітні, безпритульні, люди, які живуть за межею бідності, ув’язнені, а також мігранти, військовослужбовці, медики, шахтарі і металурги. Ризик приєднання туберкульозу підвищують ВІЛ-інфекція, злоякісні новоутворення, цукровий діабет, автоімунні захворювання. Тривалий близький контакт з хворим, який не отримує лікування, також є небезпечним.
Міф 2. Туберкульозом можна заразитися, якщо користуєшся спільними побутовими речами з хворим.
Насправді: Таки чином заразитися туберкульозом не можна. Туберкульоз передається через повітря під час тривалого перебування в закритому приміщенні разом з людиною, хворою на туберкульоз легень, яка кашляє і не отримує лікування.
Міф 3. Людина, яка лікується або лікувалася від туберкульозу становить велику небезпеку для оточення.
Насправді: Небезпеку становить лише людина з туберкульозом легень, яка кашляє і при цьому не лікується. Через декілька тижнів після початку лікування, така людина не може нікого заразити, навіть якщо в її аналізах ще залишається збудник. Єдина умова – щоденний прийом ліків, що призначені з урахуванням чутливості.
Міф 4. Туберкульоз краще лікувати в стаціонарі.
Насправді: Найкраще лікування туберкульозу – це щоденний прийом ліків під контролем медичного працівника пацієнтом, який перебуває вдома. У залежності від стану пацієнта та обставин його життя, або він сам може приходити до лікувального закладу, або йому приносять ліки.
Міф 5. Туберкульоз краще лікувати народними методам.
Насправді: Єдине, що зробило туберкульоз виліковним – це спеціальні антибактеріальні ліки. Світова наука витрачає значні ресурси на пошук нових, більш ефективних препаратів, які дозволять скоротити час лікування і мають менше побічних ефектів. одужати без спеціального лікування не можна.
Міф 6. Туберкульозом можна заразитися в громадському транспорті, кафе, супермаркеті.
Насправді: Туберкульоз не так швидко передається, як інші інфекції. Зазвичай заражаються люди, які проводять з хворим на туберкульоз легень тривалий час: приблизна межа – вісім годин щодня впродовж трьох місяців до початку лікування. Тож на реальний ризик наражаються люди, які живуть або працюють з особою, яка кашляє тривалий час, але не обстежується на туберкульоз і не лікується.
До того ж, значна кількість дорослих людей вже інфікована туберкульозом. 90% з них ніколи не захворіє – природний протитуберкульозний імунітет дуже сильний, повідомляє МОЗ України.
за матеріалами
REAct: Права-Докази-Дія
Комментариев нет:
Отправить комментарий